+

Ізмаїльське медичне училище

Спеціальності

 

 

 

 

 

 

Акушерство – найдавніша галузь медицини.

Численні дані археології, історії медицини свідчать, що інстинктивна самодопомога в пологах, успадкована від тварин, поступово змінилась на свідому допомогу породіллі. Це відбулося близько 50 тисяч років тому.

Акушерка – молодший спеціаліст, працює в міських та районних фельдшерсько-акушерських пунктах, пологових будинках, жіночих консультаціях. Акушерка також може працювати на посаді медичної сестри в медичних кабінетах (терапевтичних, педіатричних, стоматологічних, масажних тощо), салонах краси.

У наші дні акушерство є фундаментальною галуззю медицини.

В акушерстві немає дрібниць. Акушерка повинна вміти знайти контакт з пацієнткою, вести довірливу, засновану на розумінні, співчутті і в той же час компетентну, із знанням своєї справи, бесіду.

Акушерка має знати та вміти проводити профілактичну роботу з попередження захворювань, що передаються статевим шляхом.

 

Щороку 0,5 млн. жінок у світі вмирає від ускладнень, пов’язаних з вагітністю. Це число набагато перевищує кількість жертв СНІДу. Тисячі дітей гинуть через некваліфіковане сімейне планування. Вони народжуються у дуже юних, немолодих або хворих матерів.

 

Допомагати новим людям побачити світ, надавати кваліфіковану акушерську допомогу жінкам, радити новітні засоби планування сім’ї - робота акушерів. Приймати в руки тільки що народжену дитину – це велике щастя та диво з див!

 

 

Красиві, здорові зуби – мрія кожної людини. Проте, при деяких захворюваннях зубощелепної системи, при неправильному розвитку зубів і щелеп, при ураженнях твердих тканин зубів, при різних травмах виникають дефекти, які не тільки порушують нормальний акт обробки їжі в роті, але й естетично малоприємні для сприйняття. Усунути дані дефекти допомагають спеціальні зубні протези і ортопедичні апарати, які виготовляють зубні техніки.

      Зубний технік є  головним помічником лікаря-стоматолога (ортопеда)  і надає стоматологічну, ортопедичну допомогу населенню, виготовляючи різні види коронок, мостоподібних конструкцій, протезів, пластинок.

      Процес виготовлення зубних протезів вимагає ювелірної роботи, тобто зубний технік повинен володіти такими професійно важливими якостями:

- умілість рук;     - просторове мислення;    - акуратність;   - терплячість.

     Зубний технік в добре обладнаній лабораторії стоматологічного відділення виготовляє такі види протезів :

     - знімні;         - незнімні;     - бюгельні;    - щелепно-лицьові;

     - ортодонтичні апарати;     - конструкції для дитячого віку.

       Щоб стати справжнім зубним техніком, допомагати людям, що потребують зубного протезування, потрібно закохатися в свою професію. Адже повернути пацієнту красиву усмішку – це не проста і дуже відповідальна справа. Від майстерності зубного техніка залежить, наскільки привабливою стане їх усмішка, як в майбутньому зміниться їх життя. Грамотно і з любов′ю виготовлена робота не тільки відновлює здоров′я пацієнта, але й повертає йому упевненість в собі.

               

 Професія «Зубний технік» - це мистецтво.

      Мистецтво повернути людині смак до життя!

                   Будьте здорові і посміхайтеся частіше!

 

 

Професія медичної сестри є найгуманнішою, найважливішою і найвідповідальнішою за життя людини. Саме медсестра супроводжує людину протягом усього життя: від народження, першого її крику і до останнього подиху. Тому, звичайно, всім зрозуміло, як багато залежить від професіоналізму медсестри.

Роль сучасної медичної сестри не зводиться до виконання призначень лікаря, медсестра вміє самостійно оцінити стан хворого, поставити сестринський діагноз, кваліфіковано надати першу долікарську допомогу, забезпечує головні потреби пацієнтів, впроваджує здоровий спосіб життя та профілактику різних, особливо хронічних хвороб.

Унікальність професії медсестри забезпечує їй широку зайнятість в усіх ланках лікувально-профілактичних установ. Так, медична сестра може працювати:

- в стаціонарах приймального, терапевтичного, дитячого, реанімаційного відділень, відділеннях хірургічного профілю;

- в спеціалізованих клініках, диспансерах, реабілітаційних центрах, санаторіях, профілакторіях;

- в  поліклініках: в регістратурі, в кабінеті фізіотерапії, лікувальної фізкультури та масажу, в кабінетах хірургічного, терапевтичного, педіатричного профілів, в спеціалізованих кабінетах ( окуліста, невропатолога, отоларинголога тощо);

- статистом ( оформлення медичної документації, виведення показників здоров′я)

- в центральних стерилізаційних відділеннях лікарень;

- в пологових будинках, жіночих консультаціях;

- дитячих дошкільних закладах, в школах, інтернатах, спеціалізованих дитячих центрах.

З 1995 р. в Україні введена ступенева медсестринська освіта, суть її полягає в можливості здобути післядипломну вищу освіту середнім медичним працівникам (медсестра-бакалавр), що надає можливість медсестрі в практичній медицині обіймати посади заступників головного лікаря з мед сестринської справи, головних фахівців з медсестринства на рівні обласних та міських управлінь охорони здоров′я.

Завдяки реформі в медсестринстві професія медичної сестри стає все більш престижною.

Професія медсестри дозволяє працювати добу через три, надає можливість додаткового заробітку в домашніх умовах виконанням різних маніпуляцій,крапельниць,доглядом за хворими), також є неоцінена можливість надавати допомогу своїм рідним та доглядати за ними.

 

 

 

 

Важливими чинниками, що впливають на якість надання медичної допомоги населенню, є професійна підготовка.

 

Молодші медичні спеціалісти – це найбільша ланка спеціалістів у системі охорони

здоров′я нашої держави. Ізмаїльське медичне училище  готує таких фахівців.

 

Студенти вчаться:

обстежувати хворих, новонароджених;
проводити додаткові методи обстеження;
ставити попередній діагноз;
надавати долікарську допомогу, невідкладну допомогу;
проводити профілактичну роботу для запобігання виникнення захворювань.

 

Фельдшер – молодший спеціаліст, має можливість працювати в міських та районних фельдшерсько-акушерських пунктах, лікувально-профілактичних закладах, оздоровчих салонах та на станціях швидкої допомоги. Фельдшер може обіймати посади медичної сестри в медичних кабінетах (стоматологічних, косметологічних, масажних), салонах краси.

 

Студенти фельдшерського відділення проходять курси лікувального, профілактичного та спортивного масажу.

 

Випускники фельдшерського відділення мають можливість продовжувати навчання у вищих навчальних закладах і в майбутньому стати кваліфікованими лікарями.                           

   

   Витяг з освітньо-професійної програми підготовки молодшого спеціаліста за спеціальністю 5.11020101 «Фармація» 

   Фармацевт призначений для роботи в галузі охорони здоров′я в аптеках, аптечних філіалах, аптечних кіосках, аптечних пунктах, аптечних магазинах, аптечних складах (базах), фармацевтичних фабриках, магазинах «Оптика»; контрольно-аналітичних посадах, які обіймають молодші спеціалісти з вищою фармацевтичною освітою відповідно до типових галузевих та інших номенклатурних лабораторіях на посад.

             Чому важливо стати фармацевтом? 

Фармацевт – це просто: високооплачувана робота і можливість кар′єрного росту!
.Фармацевт в хворобі допоможе собі сам, допоможе видужати і вам.

3. Фармацевтична освіта є базою для роботи в косметичних салонах.

4. Фармація єдина медична спеціальність, яка дає можливість отримання заочно вищої освіти.

5. Фармація – спеціальність, що виховує в людині здібність аналізувати ситуацію, розвиває навички організаторської та управлінської діяльності, розвиває вміння приймати правильні професійні рішення на користь хворому.

 

    Зроби правильний вибір – стань фармацевтом!

      Навчись йти по сонячній стороні життя!