Фармацевтика Гаррі Поттера

Поттероманія – ця «хвороба» захопила у 90-ті роки не тільки практично всі дитяче населення нашої планети, а й багатьох дорослих. Захоплююча історія від англійської письменниці Джоан Роллінг про маленького чаклуна не могла залишити байдужими тих, хто любить чарівництво та магію.

Люди по всьому світу читають книги та дивляться фільми про Гаррі Поттера, грають у комп’ютерні ігри, купують чарівні палички, малюють шрами на лобі, готують зілля. Адже зіллеваріння – одна з найголовніших навчальних дисциплін, з тих, що вивчаються в школі чарівників Гоґвардс з першого по п’ятий курс.

Крім цього предмета, учні вивчають історію магії та заклинання, трансфігурацію, захист від темної магії, польоти на мітлі, а також травологію. Причому остання дисципліна певним чином пов’язана із зіллеварінням, і тут можна провести якусь аналогію із сучасною фармацевтикою, яка своїм корінням у сфері фітотерапії сягає далекого минулого.

Що ж таке чарівне зіллеваріння?

Згідно з канонами Гоґвардса, цей навчальний предмет спрямований на вивчення створення та застосування різноманітного чарівного зілля. Зіллеваріння входить до списку предметів, що складаються на іспиті СОВ, а ті студенти, які успішно впораються із завданнями, можуть продовжити вивчення предмета на шостому та сьомому курсі. У такому разі дисципліна здається і на іспиті рівня ЖАБА. Багато викладачів і студентів вважали, що зілля – один з найважливіших і найскладніший предметів у вивченні.

Список зілля, яке обов’язково повинні вміти готувати студенти, є досить широким. Ми ж наведемо в якості прикладу найцікавіші з них:

  • бадьороперцеве зілля – щось на кшталт протизастудної мікстури, що різко зігріває і має невелику побічну дію: з носа та вух пацієнта години три йде легкий дим;
  • бовтанка для мовчунів — іноді спонукає того, хто її випив, нести несусвітні нісенітниці;
  • вічно міцні вії – чарівний засіб для догляду за віями, сприяє їх зміцненню та зростанню;
  • для прояву фотографій – зілля, що дозволяє звичайним зображенням оживати та рухатися;
  • костоправ – лікувальне зілля, що змушує кістки виростати наново. Можливо також використовується для зрощення переломів;
  • поцілункове зілля – змушує поцілувати кого-небудь поцілувати;
  • зілля «Простоблиск» — засіб укладання неслухняного волосся та лікування шкіри голови;
  • сироватка правди — безбарвний напій, що не має ніякого запаху, який змушує того, хто його випив, відповідати правдиво на всі задані питання.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ