Жіноча професія: акушер-гінеколог

Акушерство як спеціальність, відомо досить давно. Описи жіночих хвороб, методів їх лікування та багато іншого подібного матеріалу можна побачити в старовинних книгах и записах, які дійшли до нас із позаминулих століть. Як і в ті часи, жінки сучасності нерідко мають ті ж самі проблеми, що були й раніше. Надзвичайно актуальними також для них є питання контрацепції. Тому професія гінеколога буде затребуваною завжди – як у великих містах, так і в маленьких селах.

Початковий освітній рівень гінеколога — набуття спеціальності «акушерство» у медучилищі або ж  коледжі. Вищу освіту за цим напрямком майбутні фахівці отримують на лікувальному чи педіатричному факультеті медичного вузу. Вужча спеціалізація в цій галузі освоюється в ординатурі та інтернатурі. І зазвичай цей шлях вибирають собі жінки.

Тому професію акушера-гінеколога переважно прийнято вважати жіночою. Адже тільки жінка може зрозуміти відчуття та біль своїх пацієнток. І лише в цьому випадку вона зможе надати кваліфіковану медичну допомогу.

У чому особливості професії?

Саме слово акушерка має французьке походження. В перекладі воно означає  «той, хто стоїть біля ложа». Незважаючи на те, що в ті далекі часи багато дій в роботі бабок-повитух були пов’язані із забобонами на прикметами, багато чого з того, що вони використовували, дійшло і до наших років. Так, основним обов’язком акушера є постійний нагляд за вагітною жінкою, починаючи практично з перших місяців виношування дитини. При цьому дуже важливо вміти патронувати не лише звичайну вагітність, а й таку, що проходить з ускладненнями.  До списку задач акушера також входить і допологова підготовка майбутньої мами. Особливо це актуально для тих, хто народжує вперше. Тому акушера можна вважати своєрідним наставником жінки, її підтримкою та помічником.

Окрім того, акушер допомагає лікарю при самих пологах, а за необхідності цілком може прийняти дитину сам. До обов’язків спеціаліста входять маніпуляційні процедури – уколи породіллі, або ж нескладне оперативне втручання у сфері гінекології. Також акушери слідкують за розвитком дитинки до одного року, що нерідко дає можливість своєчасно відслідковувати деякі патології.  

Якщо говорити про професійні якості таких спеціалістів, то тут важливий постійний розвиток та вдосконалення набутих знань. Також акушери обізнані в основах психології, оволодінні новими техніками, діагностикою та лікуванням. А найважливішою перевагою професії гінеколога, безумовно, є самооцінка та залучення до зародження нового життя.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ