Незвичайні факти про зуби та стоматологію

На сьогоднішній день у стоматологічних клініках можна оперативно та безболісно вирішити проблему з ротовою порожниною будь-якої складності. Своєчасне звернення до стоматолога допоможе уникнути багатьох непотрібних хвороб.

На жаль, ця сфера медицини досить часто асоціюється з негативними емоціями.  Щоб якось відвернути увагу від не завжди хороших спогадів, пов’язаних з лікуванням зубів, ми підібрали незвичайні факти про зуби та стоматологію.

Цікава статистика

Сучасні модниці були б здивовані, дізнавшись, що придворні дами кілька століть тому використовували віяло не тільки для порятунку від спеки в задушливих приміщеннях, а й грайливо прикривали ним відсутність зубів у роті. Неприємний запах з ротової порожнини також маскувався за допомогою універсального жіночого опахала.

730 фунтів стерлінгів – ціна найдорожчого зуба в історії. Цей зуб належав Ісааку Ньютону, і був проданий на аукціоні в Лондоні в 1816 році. Сьогодні ця сума приблизно дорівнює 35700 доларів.

Зуб є єдиною складовою людського тіла, яка не має здатності відновлюватися самостійно.

В Японії молодь зараз не хоче мати ідеально рівні на прямі зуби. а навпаки – криві.  Десятки тисяч японок звертаються до стоматолога з тим, щоб зробити “аібу”. Наявність у роті кривих, неправильної форми та негарних зубів – ось це вони вважають ознакою стильності, моди і сучасності.

Перші зубні щітки з’явилися близько 500 років тому, і виготовлялися  вони з кінського волосся або свинячої щетини. А перша зубна паста з’явилася лише близько 100 років тому. До цього люди чистили зуби крейдою та попелом.

До того як у 19 столітті була винайдена технологія виготовлення штучних керамічних зубів, в ролі матеріалу для зубних протезів використовувалися зуби солдатів, полеглих на полі битви. Так, після громадянської війни США англійські стоматологи отримували цілі бочки таких вантажів.

Найвідомішою американкою з діастемою можна назвати Мадонну. Незважаючи на те, що зуби співачки не раз піддавалися естетичній корекції, прибирати діастему вона навідріз відмовлялася. Більше того, зірка влаштувала справжній скандал, коли видавці одного популярного журналу замазали її щербинку на одній із фотографій.

Якщо в одного з близнюків з якихось причин відсутній будь-який зуб, то у другого аналогічного зубу теж не буде.

Джордж Вашингтон, у якого майже не було власних зубів, дуже ретельно стежив за станом зубів своїх шести коней, наказуючи щодня оглядати та чистити їх.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ