Операційна медсестра: надійна опора та підтримка хірурга

У будь-якому лікувальному закладі медсестра вважається головним помічником лікаря. Але операційна медсестра - це так звана особлива каста, оскільки такий напрямок у професії пов'язаний з величезною відповідальністю за життя пацієнта.

Ця спеціальність вимагає багато знань, умінь та досвіду, а також великої емоційної стійкості та фізичної витривалості. Достатньо лише подивитися, з якою апаратурою працюють лікарі та його помічники в операційному блоці, і взяти до уваги, що самі операції можуть тривати по кілька годин. Сестра постійно перебуває у середовищі оперативного втручання. При цьому вона повинна вміти вчасно зорієнтуватися в ситуації, яка весь час змінюється, і часом буває критичною, прорахувати на кілька кроків уперед хід операції.

Чим ще відрізняється професія операційної сестри?

Блискуче знання анатомії — необхідна, але недостатня умова для того, щоб бути чудовим фахівцем у цьому напрямку. Адже під час проведення різних маніпуляцій медична сестра нарівні із лікарями спостерігає за ходом операції. При цьому вона мама завчасно має знати, який саме  інструмент буде необхідний для хірурга в певний момент.

Операційна сестра має пройти всі етапи навчання і бути компетентною у сенсі вузької спеціалізації, а саме – надання термінової допомоги, реанімаційні дії, основи анестезіології та перев’язувальні роботи. Як правило, досвідчена операційна  медична сестра може за необхідності замінити будь-яку іншу в лікарні, а от на її місце стане не кожен через особливу специфіку роботи.  Цю спеціальність не здобувають відразу після закінчення медичного коледжу. Зазвичай від випускника вимагають не менше п’яти років роботи – для того, щоб він зарекомендував себе добрим працівником і показав свої знання та вміння. Усі ці роки майбутня операційна медсестра працює під керуванням куратора, у якого переймає досвід та знання. І дуже часто вони набувають справді унікальних мудрощів та навичок, якими практично не має можливості опанувати лише за підручником. Працюючи надалі, операційна сестра навчається протягом усього життя, адже кожна нова операція, в якій вона бере участь, може бути не схожою на попередню.

Медичні сестри також вносять часточку тепла, добра і затишку  під час операційного процесу. Це надзвичайно важливо не лише для пацієнтів, але й для самих хірургів. Адже правильна атмосфера в операційній – це гарна запорука успішного результату.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ