Ювелірна робота зубного техніка

Зубні техніки - це вузькоспеціалізовані дантисти, від умінь яких залежить не тільки здоров'я зубів пацієнта, але і важлива естетична складова. Це ті фахівці, які виготовляють в лабораторії коронки, імплантати та інші «штучні зуби», що встановлюються згодом пацієнтові лікарями-стоматологами.

Особливості їх роботи

Для роботи зубним техніком потрібно закінчити середній спеціальний навчальний заклад – такий, як Ізмаїльський медичний коледж. У процесі навчання майбутнім фахівцем визначається спеціалізація – керамічні коронки, знімні протези або будь-який інший напрямок. На думку більшості фахівців, роботу техніка-стоматолога можна вважати ювелірною – при створенні «штучного зуба» потрібно враховувати не тільки анатомію, а й розуміти відтінки, нюанси освітлення, форми. Саме цим зумовлена висока вартість такої роботи, і саме тому праця таких людей оцінюється в нашій країні досить високо.

Виробничо-технологічний вид діяльності безпосередньо пов’язаний зі створенням протезів і ортодонтичних конструкцій, а також з наглядом за станом готових виробів. Робоче місце знаходиться в спеціально облаштованій лабораторії. Основний пункт  роботи фахівця – зуботехнічний стіл.

Як правило, він оснащується спеціалізованим обладнанням у вигляді світильника, реактивного сопла, за допомоги  якого обдувається робоча поверхня, всмоктуючої воронки, шліфдвигуном, таке інше.

Практично завжди зубний протез моделюється вручну, підбираючись індивідуально для кожного пацієнта. Головне завдання фахівця – готовий «зуб» повинен в точності підходити під потреби пацієнта, мати естетичний зовнішній вигляд. Сам процес починається з роботи над моделлю із зуботехнічного воску. І тільки після ретельної перевірки всіх параметрів вона виконується в металі, кераміці або композиті.

Зубному техніку для роботи потрібні знання з різних наук: фізики, хімії, анатомії. Також він повинен володіти хорошими навичками слюсаря, фрезерувальника, хіміка-гальваніка, зварювальника. А розвиток сучасних технологій передбачає також і наявність знань з комп’ютерної 3-D графіки і різних спеціалізованих програм моделювання.

Отримати ідеальний результат можна лише чітко виконуючи поставлені лікарем завдання, а в разі невдачі технік бере на себе всі витрати по створенню нової конструкції. З цієї причини варто ще раз подумати, чи варто йти на цю спеціальність, адже без уваги до деталей і швидкої реакції в цій професії робити нічого.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ