Професія зубного техніка: сьогодення і майбутнє

Зубні лікарі завжди були, є і будуть затребувані людством. По мірі того, як розвивалася наука, з'являлися нові технології та матеріали, і натепер ця професія передбачає ряд певних спеціалізацій. Зараз стоматологія включає в себе наступні напрямки: протезування, терапію, хірургію і багато чого іншого. Але, мабуть, найбільш затребуваним є такий фахівець, як зубний технік.

Скульптор серед медиків

Кожна людина мріє мати ідеальну «голлівудську» усмішку. На жаль, без здорових зубів отримати такий результат просто неможливо. В результаті пошкоджень твердих тканин зубів, виникнення різних травм зазвичай виникає цілий ряд проблем в частині зубно-щелепної системи.

Окрім того, нерідко зустрічаються дефекти, допущені самою природою, виправляти які доводиться людині.

Відновлювати створене природою – завдання непросте. Зубному техніку, як і дантисту, часто доводиться виправляти вади різного походження, а це дуже велика відповідальність перед людьми, які довірили йому своє здоров’я.

Щоб стати таким фахівцем, слід отримати відповідну освіту. Окрім медичних знань, в цьому випадку знадобиться наявність хорошого художнього смаку, потрібні також хімія, фізика та матеріалознавство. Можна сказати, що зубний технік – це художник, скульптор і будівельник в комплексі, завдання якого – створення гарних та надійних ортопедичних конструкцій, здатних прослужити багато років.

Більш того, для оволодіння професією зубного техніка потрібна безмежна любов до «відточування» найдрібніших деталей, бажання і вміння виконувати роботу з ювелірною точністю.

Що в майбутньому?

На сьогоднішній день досить популярна тема про те, що розвиток комп’ютерних технологій може призвести до зникнення багатьох професій. Відносно стоматології це питання досить спірне, скоріше, навпаки – впроваджувані технологічні інновації дозволять в подальшому фахівцям виконувати свою роботу більш точно та ефективніше. Однак для того, щоб залишатися в професії, вже в наші дні від зубних техніків потрібні не тільки мануальні навички виробництва ортопедичних конструкцій, а й уміння працювати із системами автоматизованого проектування і виробництва (CAD / CAM). Тому для таких фахівців дуже важливо перебувати в курсі розвитку нових технологій, а також регулярне оновлення своїх знань і навичок в даному напрямку. Адже зубний технік – без сумніву, професія, яка буде як і раніше актуальною в майбутньому – за умови правильного підходу до процесу навчання і самовдосконалення.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ