Відомі усьому світу медсестри

Будь-яка з професій заслуговує на повагу людства, але, мабуть, одними з найбільш шанованих спеціальностей є ті, які пов'язані з медициною. Поряд із лікарями, у цій сфері самовіддано працюють їхні надійні помічниці – медичні сестри, без яких дуже складно уявити собі сучасний лікувальний заклад.

А водночас, у минулі часи їх обов’язки виконували черниці, а у період війн – військовослужбовці. І до кінця XIX століття більшість медичних сестер не мали формальної освіти. Зараз, щоб стати гарним фахівцем, потрібно закінчити навчання у коледжі, та пройти практику у лікарні чи поліклініці. І хоча її робота, на перший погляд, не завжди помітна, в історії відомо багато імен, котрі прославили професію медичної сестри на весь світ.

Ліліан Уолд

У 1890-х роках ця жінка вела заняття з догляду в домашніх умовах та дотримання правил гігієни для жінок-іммігрантів у Нижньому Іст-Сайді Манхеттена. За її участю було засновано службу медсестер Нью-Йорка, яка через 5 років стала громадським центром Settlement House, що передбачав допомогу нужденним. У результаті Уолд та її медперсонал стали першими медсестрами громадської охорони здоров’я у Сполучених Штатах.

Мері Флемінг та Ейлін Тернер

Дівчата були ірландськими медсестрами, які працювали у туберкульозній лікарні Гроув-Парк у Лондоні. Під час Другої світової війни, коли 1940 року Німеччина почала бомбити Лондон, під час бомбардувань постраждала і їхня лікарня. Сімнадцять пацієнтів закладу застрягли у пастці і лише зусиллями дівчат вони змогли врятуватися. Медсестри евакуювали хворих, виводячи їх поміж труб, що вибухали, вивергали пару, а буквально через кілька хвилин після евакуації будівля обвалилася. Пізніше Мері Флемінг та Ейлін Тернер були нагороджені Медаллю Георга.

Джеймс Геннарі

2012 року медсестра вертолітної команди Джеймс Геннарі служила в Афганістані. Якось їй привезли морського піхотинця, в стегні якого застрягла граната, що не вибухнула, призначена для знищення танків. В цьому випадку скальпеля було мало, і їхній бригаді була потрібна допомога сапера. Геннарі навідріз відмовилася залишити небезпечну ділянку, залишившись допомагати підривнику. У процесі ліквідації гранати з ноги піхотинця почалася сильна кровотеча з рани, і Геннарі довелося зупиняти кров, одночасно контролюючи дихання пацієнта. Їй довелося робити штучне дихання, оскільки спеціальний апарат довелося вимкнути. За свої зусилля медсестра була нагороджена Бронзовою зіркою.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ