З чого починається професія зубного техніка?

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на email
Багато пацієнтів стоматологічних закладів не бачать різниці між лікарем та техніком, проте плутати ці дві професії зовсім не варто. Лікарі займаються безпосередньо лікуванням зубів, а до обов'язків техніка входить забезпечення стоматологічного лікування спеціальними конструкціями.

Техніки займаються виготовленням штучних зубних коронок, знімних та незнімних протезів, апаратів для виправлення щелепно-лицьових аномалій та виконують безліч інших стоматологічних конструкцій, за допомогою яких люди отримують білосніжні «голлівудські» усмішки.

Як стають справжніми фахівцями?

Зубний технік — фахівець, який отримав середню спеціальну освіту. Здобути її можна у медичних училищах та коледжах, а також в зуботехнічних лабораторіях та спеціалізованих навчальних центрах. У процесі потрібно буде вивчення багатьох спеціальностей – таких, як:

  • створення знімних та не знімних протезів;
  • виготовлення ортодонтичних та щелепно-лицьових конструкцій;
  • ливарна справа;
  • ліплення.

Діяльність зубного техніка проходить в безпосередній колаборації  з лікарем, стоматологом-ортопедом. Щоб робити свою роботу правильно і максимально ефективно, техніку слід дуже добре розбиратися в сучасних матеріалах та знати специфіку роботи з пацієнтами.  Не менш важливо також уміння йти на компроміси на досягати консенсусу у спілкуванні зі своїми колегами. Варто зазначити, що у разі невдалої роботи чи значних недоліків компенсація за погану роботу повністю лягає на гаманець самого техніка. А це значить, що ця робота  вимагає  максимальної уваги і вміння уважно вслухатися в побажання пацієнта. Також велике значення має і пунктуальність в роботі, оскільки дуже часто для відвідувача клініки принципове значення має дотримання певних термінів. 

Можна сказати, що цей напрям у стоматології в чомусь схожий на роботу ювеліра. Практично завжди конструкція моделюється вручну, індивідуально для кожного пацієнта, і при цьому вона повинна повністю відповідати всім вимогам пацієнта щодо естетики та підбору матеріалів. І хоча сучасні технології пропонують багато нового обладнання, людський фактор у цьому питанні ніхто не відміняв, а отже, професія зубного техніка буде затребуваною й надалі.

Все це потрібно обов’язково брати до уваги, вирішуючи вибрати собі професію зубного техніка. Адже така робота – насамперед, непроста щоденна праця, яка потребує гарної практики, терпіння та величезної відповідальності.

Коментувати

Підписатися на новини Училища

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ