З чого починається професія зубного техніка?

Багато пацієнтів стоматологічних закладів не бачать різниці між лікарем та техніком, проте плутати ці дві професії зовсім не варто. Лікарі займаються безпосередньо лікуванням зубів, а до обов'язків техніка входить забезпечення стоматологічного лікування спеціальними конструкціями.

Техніки займаються виготовленням штучних зубних коронок, знімних та незнімних протезів, апаратів для виправлення щелепно-лицьових аномалій та виконують безліч інших стоматологічних конструкцій, за допомогою яких люди отримують білосніжні «голлівудські» усмішки.

Як стають справжніми фахівцями?

Зубний технік — фахівець, який отримав середню спеціальну освіту. Здобути її можна у медичних училищах та коледжах, а також в зуботехнічних лабораторіях та спеціалізованих навчальних центрах. У процесі потрібно буде вивчення багатьох спеціальностей – таких, як:

  • створення знімних та не знімних протезів;
  • виготовлення ортодонтичних та щелепно-лицьових конструкцій;
  • ливарна справа;
  • ліплення.

Діяльність зубного техніка проходить в безпосередній колаборації  з лікарем, стоматологом-ортопедом. Щоб робити свою роботу правильно і максимально ефективно, техніку слід дуже добре розбиратися в сучасних матеріалах та знати специфіку роботи з пацієнтами.  Не менш важливо також уміння йти на компроміси на досягати консенсусу у спілкуванні зі своїми колегами. Варто зазначити, що у разі невдалої роботи чи значних недоліків компенсація за погану роботу повністю лягає на гаманець самого техніка. А це значить, що ця робота  вимагає  максимальної уваги і вміння уважно вслухатися в побажання пацієнта. Також велике значення має і пунктуальність в роботі, оскільки дуже часто для відвідувача клініки принципове значення має дотримання певних термінів. 

Можна сказати, що цей напрям у стоматології в чомусь схожий на роботу ювеліра. Практично завжди конструкція моделюється вручну, індивідуально для кожного пацієнта, і при цьому вона повинна повністю відповідати всім вимогам пацієнта щодо естетики та підбору матеріалів. І хоча сучасні технології пропонують багато нового обладнання, людський фактор у цьому питанні ніхто не відміняв, а отже, професія зубного техніка буде затребуваною й надалі.

Все це потрібно обов’язково брати до уваги, вирішуючи вибрати собі професію зубного техніка. Адже така робота – насамперед, непроста щоденна праця, яка потребує гарної практики, терпіння та величезної відповідальності.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ