Зубний технік: головний «конструктор» і виконавець

За родом своєї служби зубний технік виконує діагностичні моделі за готовим зліпком, займається восковим моделюванням майбутньої конструкції, створює знімні і незнімні протези, а також займається їх ремонтом.

Зубний технік – значуща професія, оскільки ця людина працює в тісному тандемі зі стоматологом-ортопедом. Основним обов’язком такого фахівця є виготовлення зубних протезів, шин, щелепно-лицьових та ортодонтичних апаратів. На сьогоднішній день дана сфера стоматології розвивається великими темпами, працюючи з принципово новими матеріалами і на сучасному обладнанні. Тому зубний технік повинен добре орієнтуватися у всіх напрямках та інноваціях, і виконувати свою роботу максимально точно.

Що повинен уміти справжній фахівець?

За родом своєї служби зубний технік виконує діагностичні моделі за готовим зліпком, займається восковим моделюванням майбутньої конструкції, створює знімні і незнімні протези, а також займається їх ремонтом. З професійних рис йому потрібні будуть:

  • хороший окомір та зорова моторика;
  • здатність точно визначати кольори та відтінки;
  • відмінно розвинена дрібна моторика пальців.

Окрім медичних знань, необхідний також і художній смак, потрібно також хімія, фізика та матеріалознавство, адже зубний технік – це художник, скульптор і будівельник, який створює гарні і надійні ортопедичні конструкції, які повинні служити багато років.

Які перспективи у цієї професії?

Середньо-спеціальну освіту за фахом зубний технік отримують в медичному навчальному закладі. Представники цієї спеціальності зазвичай працюють в зубопротезній лабораторії стоматологічних клінік, спеціалізованих лікарень, медцентрів, приватних клінік тощо. Починати кар’єру багато хто воліє з посади асистента. Далі хороший майстер може організувати індивідуальну діяльність – в тому випадку, якщо він закупить все необхідне обладнання.

Скільки він заробляє?

Всі знають, що професія стоматолога – одна з найбільш високооплачуваних у світі, і при цьому хороші зубні техніки заробляють не менше лікарів-стоматологів. Якщо говорити більш детально, то в середньому зубний технік в Україні заробляє в межах 20500 грн. Дуже часто рівень залежить від типу клініки, де працює майстер, а також від регіону країни. Тому дана цифра – далеко не межа, і при правильному підході зарплата фахівця може бути набагато вищою.

Де навчаються зубні техніки?

https://izmailmed.com.ua/abituriientam/specializacii/zubnyi-tekhnik/ – тут ви отримаєте повну інформацію про Ізмаїльське медичне училище, де забезпечують навчання в цьому напрямку. Ми готуємо справжніх фахівців своєї справи, надаючи все комфортні умови для студентів.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ