Зубний технік: головний «конструктор» і виконавець

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на email
За родом своєї служби зубний технік виконує діагностичні моделі за готовим зліпком, займається восковим моделюванням майбутньої конструкції, створює знімні і незнімні протези, а також займається їх ремонтом.

Зубний технік – значуща професія, оскільки ця людина працює в тісному тандемі зі стоматологом-ортопедом. Основним обов’язком такого фахівця є виготовлення зубних протезів, шин, щелепно-лицьових та ортодонтичних апаратів. На сьогоднішній день дана сфера стоматології розвивається великими темпами, працюючи з принципово новими матеріалами і на сучасному обладнанні. Тому зубний технік повинен добре орієнтуватися у всіх напрямках та інноваціях, і виконувати свою роботу максимально точно.

Що повинен уміти справжній фахівець?

За родом своєї служби зубний технік виконує діагностичні моделі за готовим зліпком, займається восковим моделюванням майбутньої конструкції, створює знімні і незнімні протези, а також займається їх ремонтом. З професійних рис йому потрібні будуть:

  • хороший окомір та зорова моторика;
  • здатність точно визначати кольори та відтінки;
  • відмінно розвинена дрібна моторика пальців.

Окрім медичних знань, необхідний також і художній смак, потрібно також хімія, фізика та матеріалознавство, адже зубний технік – це художник, скульптор і будівельник, який створює гарні і надійні ортопедичні конструкції, які повинні служити багато років.

Які перспективи у цієї професії?

Середньо-спеціальну освіту за фахом зубний технік отримують в медичному навчальному закладі. Представники цієї спеціальності зазвичай працюють в зубопротезній лабораторії стоматологічних клінік, спеціалізованих лікарень, медцентрів, приватних клінік тощо. Починати кар’єру багато хто воліє з посади асистента. Далі хороший майстер може організувати індивідуальну діяльність – в тому випадку, якщо він закупить все необхідне обладнання.

Скільки він заробляє?

Всі знають, що професія стоматолога – одна з найбільш високооплачуваних у світі, і при цьому хороші зубні техніки заробляють не менше лікарів-стоматологів. Якщо говорити більш детально, то в середньому зубний технік в Україні заробляє в межах 20500 грн. Дуже часто рівень залежить від типу клініки, де працює майстер, а також від регіону країни. Тому дана цифра – далеко не межа, і при правильному підході зарплата фахівця може бути набагато вищою.

Де навчаються зубні техніки?

https://izmailmed.com.ua/abituriientam/specializacii/zubnyi-tekhnik/ – тут ви отримаєте повну інформацію про Ізмаїльське медичне училище, де забезпечують навчання в цьому напрямку. Ми готуємо справжніх фахівців своєї справи, надаючи все комфортні умови для студентів.

Коментувати

Підписатися на новини Училища

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ