Фельдшер: фахівець широкого профілю

Фельдшер - це молодший спеціаліст, який має середню спеціальну освіту, але при цьому в екстрених випадках цілком може замінити лікаря.

Він також має право проводити діагностику, призначати терапію, виписувати лікарняні листи. Іноді бувають моменти, коли фельдшер є єдиним представником від медицини у віддалених населених пунктах, а тому він може виконувати роль не тільки терапевта, але й акушера і реаніматолога.

Особливості професії

У будь-якому медичному закладі фельдшер – це права рука лікаря. Він транспортує хворого до стаціонару та реанімаційні відділення, ставить первинні діагнози, надає невідкладну допомогу, а при наявності певних навичок асистує хірургу під час операції.

Місцем роботи фельдшера може бути:

  • станції швидкої допомоги;
  • амбулаторії;
  • здравпункти великих підприємств та організацій;
  • військові частини і воєнізовані навчальні заклади;
  • лабораторії, де ведеться збір і проведення аналізів;
  • медичні кабінети вокзалів і аеропортів, шкіл, дитячих садків та інших навчальних чи культурно-масових закладів.

Також досить часто представники цієї професії працюють у ФАПах (фельдшерсько-акушерських пунктах) в сільській місцевості, де їм доводиться бути в прямому сенсі фахівцем на всі руки.

Що в перспективі?

Професія фельдшера, безумовно, відноситься до категорії перспективних. Кваліфіковані фахівці, які вміють надавати невідкладну допомогу, працювати з пацієнтами, завжди будуть необхідні і в державних установах, і в приватних клініках, а також в лабораторіях. Фахівці мають можливість продовжити навчання у вищому навчальному закладі, щоб в подальшому отримати посаду лікаря за певним напрямом.

Скільки отримує фельдшер?

Згідно середньостатистичними даними, заробіток цього фахівця коливається в межах 8 – 10 тисяч гривень в місяць. На розмір зарплати впливає рівень кваліфікації і присвоєний йому тарифний розряд. При підвищенні категорії підвищується і рівень оплати за його працю. Також оклад залежить від регіональної приналежності і типу установи, в якій він працює. Дохід фельдшерів швидкої допомоги формується з урахуванням роботи в нічну зміну і святкові дні, змінюється від кількості виїздів під час чергування.

Де вчитися на фельдшера?

Абітурієнти можуть надійти в Ізмаїльське медичне училище за даною спеціальністю – https://izmailmed.com.ua/abituriientam/specializacii/feldsher/ Особливістю навчання тут є проходження додаткових курсів з лікувального, спортивного і профілактичного масажу.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ