Акушер: той, хто призводить дітей в цей світ

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на email
Акушери готують інструмент, стежать за дотриманням режиму, здійснюють управління молодшим медичним персоналом.

Акушери відносяться до ланки середнього медичного персоналу, являючись правою рукою лікарів-гінекологів. До їх обов’язків входить всебічна допомога лікаря при прийомі пацієнтів, а також у процесі прийняття пологів. Акушери готують інструмент, стежать за дотриманням режиму, здійснюють управління молодшим медичним персоналом. Разом з тим, їх основне завдання – психологічна, а також фізична підготовка жінок до пологів, і подальший супровід.

Вони можуть надавати першу долікарську допомогу, займатися доглядом за дітьми з першого дня життя до 1 року, виконувати прості лікувальні процедури.

Де працюють акушери?

Ці фахівці є незамінними співробітниками, які при необхідності можуть працювати палатною медсестрою. Акушери мають володіти не тільки навиками допомоги породіллі, а й виконувати функції дитячої медсестри, педіатра і навіть психолога-неонатолога. Вони повинні добре знати педіатрію, фармацію та фармакологію, вирізнятися фізичною силою і витривалістю, адже вони допомагають вагітним, переносять новонароджених, проводять багато часу на ногах.

Акушерів зазвичай потребують:

  • великі лікарні;
  • невеликі фельдшерські пункти;
  • приватні клініки.

А це значить, що така професія завжди була максимально затребувана, і протягом довгих років не втратить своєї актуальності. Дану спеціалізацію найчастіше вибирають жінки, що пов’язано зі специфікою роботи і необхідністю забезпечення психологічного комфорту пацієнток. Хоча багато представників чоловічої статі також цілком непогано справляються зі своїми основними обов’язками.

Які перспективи в плані кар’єри?

Загалом професія акушера передбачає два рівні кваліфікації:

  • фельдшер-акушер – має середню професійну медичну освіту;
  • лікар-акушер – має вищу медичну освіту.

З цього випливає, що будь-який акушер згодом може стати лікарем – для цього потрібно лише продовжити навчання у відповідному вузі.

Який рівень заробітної плати у акушера?

За свою працю фахівці даного напрямку в середньому отримують в Україні від 7 до 8 тисяч гривень. Як і в більшості випадків, зростання заробітної плати буде залежати від різних чинників: стажу роботи, підвищення рівня кваліфікації, регіону, де працює фахівець, а також від статусу самого медичного закладу.

Де здобувають освіту?

Щоб стати професійним акушером, слід подати документи в Ізмаїльське медичне училище за даним профілем – https://izmailmed.com.ua/abituriientam/specializacii/akusher-ka/. Навчальна база ІМУ має все необхідне для того, щоб ви отримали гідний рівень знань, і змогли в подальшому працювати по самій благородній професії.

Коментувати

Підписатися на новини Училища

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ