Повитуха = акушер?

Пупорізниця чи пупов'язниця – так ще по-іншому називали раніше повитух. Ця професія цілком «офіційно» була за старих часів, поряд із знахарями. Тобто, в давнину були такі жінки, які знали методи боротьби з деякими жіночими хворобами, вміли приймати пологи, перев'язувати пуповину у немовляти.

Тому і називали часто їх не тільки приймальницями – через те, що приймали вони немовля з утроби матері. А назва пупорізниці та пупов’язниці була обумовлена ​​тим, що обов’язки перерізання пуповини також покладалися на них. Тому можна сказати, що повитуха практично дорівнює специфіці роботи  сучасних акушерок.

Якими були вимоги?

На сьогоднішній день, щоб працювати акушером, потрібно пройти навчання у медичному коледжі. Наявність диплома про освіту дає можливість отримати вакансію у пологовому будинку, гінекологічному відділенні лікарні та в іншому медичному закладі, який надає допомогу у веденні вагітності та в пологах для жінок. Щодо повитух у минулі часи були встановлені певні правила:

Молода дівчина, що не народжувала, не повинна була одноосібно приймати пологи. Недарма ж у назві професії була вказівка ​​на вік – «баба-повитуха». Право на роботу отримувала літня жінка, яка сама вже мала дітей. Причому, всі вони мають бути обов’язково живими.

Повитуха  після пологів зазвичай протягом трьох днів спостерігає за породіллю і немовлям – або проживає з нею, або відвідує щодня. У деяких особливих випадках вона заміняє пацієнтку, доглядаючи за нею і дитиною, обходжуючи  інших дітей, які вже були у жінки. Бували випадки, коли повитуха брала повністю все керівництво господарством породіллі і вела його, доки господиня не приходила до норми.

Повитуха обов’язково має брати участь у весіллях прийнятих нею дітей. Якщо їй не довелося дожити до такої події, то замість неї має бути її дочка. Саме слово “повивати” перегукується з весільним обрядом – покладенням на голову новоспеченої дружини хустки. Інакше кажучи, допомагає дівчині офіційно вступати в нове життя.

Однак, треба сказати, що вже в другій половині 18 століття в царській Росії вже стали функціонувати навчальні заклади, які займалися підготовкою фахівців у цьому напрямі. У так званих«єврейських інститутах» можна було здобути вищу освіту. А заклади, які називають «баба-школами», готували фахівців середньої ланки. Причому повитухами називали тих, хто здобув вищу освіту, а іншим дозволялося працювати лише у селах.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ