Медбрат і медсестра: що за професія?

Професія медсестри завжди була почесною і затребуваною. Історію її появи можна віднести до початку 19 століття, коли представниць цього напрямку з повагою називали «сестрами милосердя». У роки війни вони організовували центри допомоги пораненим, а також йшли працювати в госпіталі. Дуже часто за свою роботу ці жінки не вимагали жодної винагороди. Велика частина з них не мала спеціальної медичної освіти, а всі необхідні знання і вміння набувала в процесі роботи.

На сьогоднішній день таку спеціальність можна отримати в медичних навчальних закладах – таких, як Ізмаїльський медичний коледж. Відноситься ця професія до розряду середнього медичного персоналу, при цьому вона передбачає також навчання не тільки для дівчат, а й для чоловіків. Медбрат, так само, як і медсестра, є кваліфікованим помічником лікаря, надаючи пацієнтам лікарні першу медичну допомогу.

Специфіка роботи

Майбутній медбрат або медсестра освоюють анатомію людини, основи фармакології, дії на організм різних медичних препаратів і етику поведінки з пацієнтом, навички проведення різних медичних процедур і маніпуляцій та багато чого іншого. Вони потрібні в будь-якому медичному закладі – і в державному, і в приватному. Запити до таких фахівців, в основному, однакові:

  • допомога лікарю під час прийому пацієнта, в тому числі заповнення необхідних документів, медичних карт;
  • первинна взаємодія з пацієнтом, вимір артеріального тиску, огляд пацієнта;
  • виконання процедур, які призначив лікар: крапельниці, уколи, перев’язка, а також загальний догляд за пацієнтом;
  • невідкладна допомога пацієнту – наприклад, обробка ран і накладання пов’язки;
  • забір аналізів та біологічних матеріалів у пацієнта;
  • утримання в чистоті і стерильності медичних інструментів;
  • координація роботи медперсоналу, що знаходиться в підпорядкуванні.

Варто зазначити, що спеціалізація медсестри і медбрата передбачає можливість працювати в різних напрямках. Профільний фахівець виконує той функціонал, який визначений конкретним медичним закладом. Серед найбільш відомих і затребуваних можна назвати посаду стоматологічної медичної сестри, в естетичній або пластичній клініці, геронтологічної медсестри, яка доглядає за літніми людьми, у відділенні фізіотерапії та лікувальної фізкультури, а також акушерства і гінекології. Кожна з цих посад передбачає обов’язкове дотримання лікарської етики та уважне  ставлення до пацієнтів. 

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ