Плюси та мінуси навчання в ІМК

Вступати до медичного коледжу, або краще зразу націлитися на навчання у вузі? Чи є які-небудь пріоритети для тих, хто закінчив ІМК? Наскільки складно вчитися відразу після школи?

Ці питання задають багато учнів старших класів шкіл, які планують здобувати фах медика. Сподіваємося, що ця стаття допоможе отримати всі відповіді на поставлені вище запитання.

Позитивні і негативні моменти навчання в ІМК

Приймати рішення, чи варто  вступати до мед коледжу, або ж краще залишитися у школі, потрібно до закінчення дев’ятого класу. При цьому відзначимо головні переваги для людей, які йдуть на навчання до ІМК:

  • є можливість скоротити час перебування в школі на цілих два роки;
  • зазвичай абітурієнтський конкурс на одне місце в коледжах значно нижчий в порівнянні з вузами, а платне навчання обходиться набагато дешевше;
  • загальний час навчання в коледжі становить 3-4 роки, що дійсно менше, аніж навчання на програмах спеціалітету чи бакалаврату плюс магістратура;
  • відкривається непоганий потенціал для ранніх заробітків ;
  • відпадає необхідність проходити тестування ЗНО.

Під час навчання в коледжі студенти отримують базові знання з медицини та суміжних спеціальностей. Вони вивчають анатомію, фізіологію, основи пропедевтики захворювань. Іншими словами, їм доступні ті ж предмети, які вони потім будуть більш глибоко проходити у вузі. Окрім того, хороші знання і навички студенти ІМК отримують на практиці в лікарнях, поліклініках. Тому вони можуть підзаробляти в лікарнях на посаді медбрата або медсестри, вже навчаючись на 1 курсі в вузі після коледжу. Решту студентів беруть на ці посади тільки після 3-го курсу.

З іншого боку, не можна залишати поза увагою і деякі негативні моменти вступу до коледжу після школи. Багато випускників все-таки ставлять перед собою мету вчитися саме у вузі. Пояснюється це тим, що працювати після коледжу на посадах молодшого медичного персоналу і отримувати невелику зарплату – досить складно і здебільшого безперспективно. Також до мінусів можна віднести неможливість отримувати знання в ІМК заочно. Основний же мінус загальної освітньої траєкторії полягає в тому, що на повний цикл навчання у вищому навчальному закладі витрачається багато часу – особливо у вступників до коледжу після 11-го класу.

Приймати рішення, куди йти вчитися, потрібно максимально відповідально, зваживши всі за і проти. Тому в такій ситуації все залежить тільки від можливостей і прагнення самого абітурієнта.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ