Ці питання задають багато учнів старших класів шкіл, які планують здобувати фах медика. Сподіваємося, що ця стаття допоможе отримати всі відповіді на поставлені вище запитання.
Позитивні і негативні моменти навчання в ІМК
Приймати рішення, чи варто вступати до мед коледжу, або ж краще залишитися у школі, потрібно до закінчення дев’ятого класу. При цьому відзначимо головні переваги для людей, які йдуть на навчання до ІМК:
- є можливість скоротити час перебування в школі на цілих два роки;
- зазвичай абітурієнтський конкурс на одне місце в коледжах значно нижчий в порівнянні з вузами, а платне навчання обходиться набагато дешевше;
- загальний час навчання в коледжі становить 3-4 роки, що дійсно менше, аніж навчання на програмах спеціалітету чи бакалаврату плюс магістратура;
- відкривається непоганий потенціал для ранніх заробітків ;
- відпадає необхідність проходити тестування ЗНО.
Під час навчання в коледжі студенти отримують базові знання з медицини та суміжних спеціальностей. Вони вивчають анатомію, фізіологію, основи пропедевтики захворювань. Іншими словами, їм доступні ті ж предмети, які вони потім будуть більш глибоко проходити у вузі. Окрім того, хороші знання і навички студенти ІМК отримують на практиці в лікарнях, поліклініках. Тому вони можуть підзаробляти в лікарнях на посаді медбрата або медсестри, вже навчаючись на 1 курсі в вузі після коледжу. Решту студентів беруть на ці посади тільки після 3-го курсу.
З іншого боку, не можна залишати поза увагою і деякі негативні моменти вступу до коледжу після школи. Багато випускників все-таки ставлять перед собою мету вчитися саме у вузі. Пояснюється це тим, що працювати після коледжу на посадах молодшого медичного персоналу і отримувати невелику зарплату – досить складно і здебільшого безперспективно. Також до мінусів можна віднести неможливість отримувати знання в ІМК заочно. Основний же мінус загальної освітньої траєкторії полягає в тому, що на повний цикл навчання у вищому навчальному закладі витрачається багато часу – особливо у вступників до коледжу після 11-го класу.
Приймати рішення, куди йти вчитися, потрібно максимально відповідально, зваживши всі за і проти. Тому в такій ситуації все залежить тільки від можливостей і прагнення самого абітурієнта.