Цікаві факти про фармацевтику

Організм людини недосконалий, і кожен з нас періодично стикається з гострою необхідністю лікуватися за допомогою медикаментів. Фармацевтика як наука почалася ще в ті часи, коли перші мольфари та знахарі стали змішувати різні трави і робити з них відвари і настої. Зараз це ціла наука, яка не стоїть на місці - фармацевтика активно розвивається, а вчені щодня винаходять нові препарати. Те, що сто років тому здавалося дивом, сьогодні можна легко придбати в онлайн-продажу.

Особливо цікавий у цій сфері світ ліків. Деякі препарати працюють вже десятиліття, деякі з’явилися зовсім недавно, але є і такі засоби, від яких людство вже давно відмовилося. У цьому сенсі  можна розповісти про деякі з них – тих, які мають свою оригінальну історію.

Фантастичні факти зі світу фармацевтики

Ліки з бульбашками

У 19 столітті відомий і популярний зараз напій «Coca-Cola » можна було купити тільки в аптеці. Її творцем був Джон Пембертон, який рекомендоал Колу як речовину від нервових розладів, імпотенції, шлункових хвороб та мігрені.

Смачний соус

У тому ж 19 столітті  кетчуп в Америці  реалізовувася  в аптеках в якості ліків від алопеції, екземи та шлункових болей. Більш того, він отримав патент як лікарський препарат. Каротиноїдний пігмент лікопін, який є у складі цього продукту,  насправді  корисний для здоров’я, а у кетчупі його  кількість значно більша, аніж у свіжих помідорах.

Добре відомий  вазелін

Цей засіб став відкриттям хіміка Роберта Чезбро і спочатку рекомендувався  як засіб для виведення плям і проносна речовина. Незабаром винахідник зробив висновок, що вазелін – це відмінні ліки від багатьох хвороб, і рекомендував їсти його щоранку по одній чайній ложці. Що цікаво, Чезбро сам слідував цій пораді і дожив аж до 96 років.

Невідома зеленка

Розчин барвника діамантового зеленого застосовують як антисептик тільки в країнах пострадянського простору. У США і країнах Європи зеленка дозволена, але її ніхто не використовує. Можна приблизно припустити кілька причин цього – від неестетичного вигляду пацієнта після обробки зеленкою, до невизначеності щодо її можливих канцерогенних властивостей.

І наостанок. Чи знаєте ви, що кілька століть тому ліки запивали лише пивом?. У XIX столітті цей напій вважався загальновизнаним засобом дезінфекції, зміцнюючим імунітет і підвищуючим загальний тонус організму. А в Німеччині навіть заснували спеціальний інститут пива, який вивчав його «лікувальні» особливості.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ