Фармацевт-технолог: що від нього залежить?

До обов'язків провізора-технолога на великому фармацевтичному підприємстві входить розробка оптимального складу і технології виробництва лікарських засобів, розробка технологічних регламентів виробництва готових лікарських форм, організація технологічного процесу. Як видно, обов'язків у такого фахівця насправді багато, і від точності виконання всіх етапів його роботи залежить дуже багато.

Професія фармацевта передбачає кілька напрямків діяльності фахівця. Фармацевт-продавець зазвичай працює в аптеці і проводить реалізацію лікарських препаратів. Фармацевт і провізор займаються виготовленням та продажем ліків, а також дослідженнями в області медикаментозних способів лікування пацієнтів. Провізор-технолог займається виготовленням і виробництвом лікарських препаратів у виробничих аптеках, на фармацевтичних заводах і фабриках.

У чому особливість його діяльності

Технолог повинен мати вищу фармацевтичну освіту, а також сертифікат за однією із спеціалізацій:

  • управління та економіка фармації;
  • фармацевтична технологія і фармацевтична хімія;
  • фармакогнозія (фармацевтична наука про лікарські засоби, що отримуються з лікарської рослинної і тваринної сировини).

Використовуючи хімічні аналізи, такий спеціаліст має змогу  перевіряти якість певних медикаментів, базової  сировини, які надходять до аптеки або ж на аптечні склади.  Провізор, спеціалізація якого стосується  технологій та хімії, допускається до приготування ліків. Він працює за  рецептом, виписаному  лікарем: бере необхідну кількість зазначених в рецепті медикаментів і допоміжних речовин, подрібнює  компоненти або розчиняє їх у воді (чи спирті), перемішує, з’єднує з основою (наприклад, мазями). Готові ліки розфасовує окремими дозами,  оформлює документи та етикетку.

При створенні ліків необхідна хороша пам’ять, предметно-дієве мислення, високий рівень концентрації уваги, розвинене почуття відповідальності. А розробка нових препаратів вимагає схильності до дослідницької роботи. Така робота передбачає наявність не лише  хороших знань і високого професіоналізму, а також максимальної скрупульозності і відповідальності  до своєї справи. Адже саме від нього залежить успішний результат в лікуванні людей. Крім того, технолог не має права на помилку, оскільки  найменше порушення технологічного процесу може привести до летального результату.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ