Професія фармацевта передбачає кілька напрямків діяльності фахівця. Фармацевт-продавець зазвичай працює в аптеці і проводить реалізацію лікарських препаратів. Фармацевт і провізор займаються виготовленням та продажем ліків, а також дослідженнями в області медикаментозних способів лікування пацієнтів. Провізор-технолог займається виготовленням і виробництвом лікарських препаратів у виробничих аптеках, на фармацевтичних заводах і фабриках.
У чому особливість його діяльності
Технолог повинен мати вищу фармацевтичну освіту, а також сертифікат за однією із спеціалізацій:
- управління та економіка фармації;
- фармацевтична технологія і фармацевтична хімія;
- фармакогнозія (фармацевтична наука про лікарські засоби, що отримуються з лікарської рослинної і тваринної сировини).
Використовуючи хімічні аналізи, такий спеціаліст має змогу перевіряти якість певних медикаментів, базової сировини, які надходять до аптеки або ж на аптечні склади. Провізор, спеціалізація якого стосується технологій та хімії, допускається до приготування ліків. Він працює за рецептом, виписаному лікарем: бере необхідну кількість зазначених в рецепті медикаментів і допоміжних речовин, подрібнює компоненти або розчиняє їх у воді (чи спирті), перемішує, з’єднує з основою (наприклад, мазями). Готові ліки розфасовує окремими дозами, оформлює документи та етикетку.
При створенні ліків необхідна хороша пам’ять, предметно-дієве мислення, високий рівень концентрації уваги, розвинене почуття відповідальності. А розробка нових препаратів вимагає схильності до дослідницької роботи. Така робота передбачає наявність не лише хороших знань і високого професіоналізму, а також максимальної скрупульозності і відповідальності до своєї справи. Адже саме від нього залежить успішний результат в лікуванні людей. Крім того, технолог не має права на помилку, оскільки найменше порушення технологічного процесу може привести до летального результату.