Трохи історії
Фармакологія своїм корінням сягає у дуже далеке минуле – ще в ті стародавні часи, коли люди дізналися про цілющі властивості трав. Дослідження з приводу корисних властивостей окремих рослинних компонентів стали проводитися пізніше, починаючи із 16 століття. А вже в 18-му почалося невелике виробництво лікарських препаратів на їх основі. З тих пір у Європі швидкими темпами і стала розвиватися фармацевтика, яка на сьогоднішній день є однією з найбільш високотехнологічних наук.
Хто він – професійний фармацевт?
З представниками цієї професії ми зустрічаємося, коли приходимо по ліки до аптеки. І від цих людей залежить дуже багато. Адже кожен відвідувач потребує кваліфікованої поради, допомоги, корисних рекомендацій, або ж просто людської уваги.
В той же час, видача ліків – це лише один з напрямків діяльності цієї професії. Другий стосується безпосередньо наукових та дослідницьких процесів. Це робота в лабораторіях, НДІ таке інше. До того ж, багато випускників вузів потрапляють на підприємства з виробництва лікарських препаратів.
Цілком природно, що професія фармацевта вважається не лише почесною, але і нелегкою. Вона вимагає підвищеної уваги до дрібниць, гарних знань медичних термінів та пропорцій, зобов’язує фахівців бути витривалими, стресостійкими та емоційно стабільними.
Очікування від майбутньої професії фармацевта
Щоб отримати цю спеціальність, потрібно закінчувати медичний навчальний заклад. Кар’єра ж може розвиватися в наступному напрямку:
- Початковий етап – Ізмаїльське медичне училище, яке забезпечує навчання для випускників 9 та 11 класів. При цьому студенту буде вже доступна перша посада помічника фармацевта, на якій можна працювати під час навчання.
- Після закінчення училища у випускника з’являється можливість в повній мірі поринути в справжню роботу.
- Далі при відповідальному ставленні до своєї роботи молодий спеціаліст може стати старшим фармацевтом.
- Вершина кар’єри фармацевта – посада директора аптеки. У дистриб’юторських компаніях відкривається перспектива росту до менеджера, керуючого складом препаратів тощо.
Як стати справжнім професіоналом?
Дана професія підходить людям з математичним складом мислення. Сама професія досить високо затребувана, оскільки аптечний бізнес є дуже популярний та прибутковий. Заробіток фармацевта безпосередньо залежить від сфери його діяльності. Середня зарплата його в Україні становить приблизно 10500 грн на місяць, що еквівалентно $ 430.
Ті, хто вже визначився з вибором життєвого шляху, і хоче стати фармацевтом, можуть знайти всю необхідну інформацію за посиланням. Наше училище завжди готове допомогти отримати гідний рівень знань, тим самим забезпечуючи для вас стабільне майбутнє.