Етика в професії лікаря – необхідний стандарт

Лікар - професія із дуже багатою історією, при цьому надзвичайно важлива, і нерідко навіть героїчна. Лікарі несуть величезну відповідальність не тільки за життя і фізичне здоров'я свого пацієнта, але і за його моральний стан.

Для того, щоб максимально ефективно виконувати свої безпосередні обов’язки, лише одних медичних знань буде зовсім недостатньо. А це означає, що сучасні лікарі повинні дотримуватися певних правил і норм спілкування зі своїм пацієнтом. Їх основні параметри чітко викладені у відповідному документі – Етичному Кодексі лікаря, знайти який можна за посиланням.

Коротко про лікарську етику

Як випливає із вищевказаного документа, кожен лікар має володіти такими рисами, як повага до пацієнта і бажання надати посильну допомогу. Окрім того, лікарська етика включає в себе вміння правильно спілкуватися як із пацієнтами, так і з їхніми родичами, оскільки цим людям також необхідно все доступно і коректно пояснити, проявити співчуття.

До інших, не менш важливих догм, слід віднести:

  • поняття лікарської таємниці – доктор абсолютно не має права розголошувати стороннім відомості про діагноз, захворюванні, стан здоров’я пацієнта, а також інформацію про факт звернення людини до медичного закладу, про його особисте життя і прогнози лікування;
  • довірчі відносини з пацієнтом – з боку лікаря повинні бути доброта, співчуття, розуміння, співпереживання по відношенню до хворого, а також участь у проблемах пацієнта і увага до його питань стосовно здоров’я;
  • неприпустимість заподіяння як фізичної, так і моральної шкоди пацієнту – доктор повинен викладати факти про хворобу зрозумілою для людини мовою та в позитивному ключі, пояснювати всі можливі наслідки лікування патології і бездіяльності по відношенню до неї.

Найбільш важливою особливістю, що характеризує професійну етику лікаря, в порівнянні з етичними нормами людей інших професій, є наявність таких людських рис характеру, як моральність та справедливість. Дотримуючись науково обґрунтованих принципів лікарської етики і володіючи вищеназваними рисами, працівник медичної сфери буде максимально правильно орієнтований у своїй професійній діяльності. Тому, давайте будемо не лише гарними фахівцями своєї справи, а й безмежно людяними особистостями.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ