Матеріали для роботи зубного техніка

Зубний технік – це спеціаліст, який зайнятий у сфері стоматології.

Їх підготовкою займається ІМК. Робоче місце представників цієї професії – переважно лабораторії, які, власне, можна назвати майстернями через наявність великої кількості спеціальної апаратури. Основний обов’язок такого фахівця – виготовлення різних видів зубних протезів, ортодонтичних апаратів, щелепно-лицьових апаратів, шин, таке інше. Технік може не мати вищої медичної освіти, але при цьому він вважається фаховим помічником стоматолога-ортодонта. Оснащення його передбачає наявність спеціальних приладів, а також обладнання у вигляді шліфувальних верстатів.

Матеріали, з якими працює зубний технік, також досить різноманітні сьогодні. І якщо якихось декілька десятків років тому вони застосовували переважно метал, то сьогодні список матеріалів значно розширився. Насамперед, це зумовлено появою нових технологій, розвитку 3Д проектування та інших досягнень науки, що дає можливість для користувача отримувати якісніший результат.

Що використовують зубні техніки?

Найчастіше пацієнтам потрібне виготовлення коронок. Залежно від застосовуваного матеріалу ці конструкції прийнято розрізняти в наступному форматі:

Металеві – вони почали використовувати одними з перших, але й досі вони знаходять своє застосування. Створюються, як правило, з хромокобальтової або нержавіючої сталі, а також з титану.

Металокерамічні – про зубні коронки з металокераміки пацієнти відгукуються непогано. Міцність матеріалу в порівнянні з іншими є середнім варіантом, а самі коронки мають відмінний зовнішній вигляд.

Керамічні – крім ідеального естетичного вигляду такі коронки є найдорожчими. Такі зубні коронки мають дуже багато переваг: стоматолог завжди може створити колір і прозорість нового зубу в залежності від вимог пацієнта.

Цирконій – при створенні зубних коронок із цирконію використовується не тільки цей матеріал, а ще й кераміка для коронкової частини. Щодо цирконію, то він потрібен для каркасу. Поєднуючи ці два матеріали, можна отримати гарні ортопедичні конструкції.

Металопластмаса – такі коронки не досить довговічні, зазвичай тримаються років зо три. Але саме це робить їх популярними  у пацієнтів

Пластикові – зубні коронки із пластмаси застосовуються на короткі часові проміжки. Порівняно з тими ж керамічними, вони є дуже легкими, швидко виготовляються та доступні за ціною.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ