Більше, ніж сестри: 12 травня – Міжнародній День медсестр

Професійне свято медсестер у міжнародних масштабах стали відзначати 12 травня. При цьому ніхто не буде сперечатися з тим, що ця професія є найбільш гуманною та шанованою по всьому світу. Адже ефективність лікування та оперативність реабілітаційного періоду пацієнтів однозначно залежить від правильного догляду. І неможливо заперечити тому, що у всі часи ніжні, добрі та лагідні руки сестричок у лікарні допомагали берегти здоров’я та рятувати життя десяткам мільйонів пацієнтів.

Трохи історії

Ця дата присвячена дню народження легендарної авторки сестринської служби – дівчини шляхетного походження, англійки Флоренс Найтінгейл. У розпал Кримської війни Флоренс разом з іншими сестрами милосердя та черницями допомагала пораненим бійцям із англійського табору. Поряд з лінією фронту Найтингейл організувала польовий госпіталь з цілодобовим чергуванням, кухнею та гарячими обідами для поранених, пральнями та приміщеннями, що провітрюються. Сама дівчина також працювала майже цілодобово.

Здобувши величезний досвід під час військових дій, Найтінгейл продовжила розвивати сестринську справу після повернення до Англії. Дівчина взялася за організацію спеціальних шкіл медичних сестер, перша з яких була відкрита у Лондоні. Стараннями Флоренс сестринська справа стає самостійним ремеслом, що вимагає ґрунтовної підготовки. Їй вдалося домогтися у шпиталях багатьох нововведень:

  • дотримання суворих санітарних правил під час догляду хворих;
  • створення систем вентиляції, оскільки повітря в палатах не повинно застоюватися;
  • облаштування каналізації та пралень;
  • при надходженні до госпіталю пацієнтів перевдягають у чистий одяг, пов’язки міняють щодня, а всю білизну, бинти та інструменти ретельно стерилізують;
  • організація діловодства – ведуться записи, з яким пораненням, і в якому стані надійшов боєць, які призначені процедури, лікарські схеми;
  • ведення статистики – скільки хворих одужує і як швидко вони залишають госпіталь, які заходи допомагають краще за інших.

До обов’язків медичних сестер входять не лише знання щодо догляду за хворими. Тепер молодший медперсонал має знати основи анатомії та біології, способи надання першої допомоги потерпілому.

Всі ці правила, введені колись Найтінгейл, не лише прижилися в медицині, а й стали базою для навчання сестринської справи. Переконатись у цьому може кожен, хто хоче пов’язати своє життя з медициною, приймаючи рішення вступити до нашого коледжу.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ