Цікаві факти про медицину

Як і будь-яка інша галузь, медицина має свою багату історію, яка обчислюється тисячоліттями. Досліджуючи її, можна знайти безліч цікавих фактів, які будуть доречними не лише для вузькопрофільних фахівців, але й для звичайних людей.

До скрижалів історії можна віднести наукові відкриття у сфері медицини та фармакології, але не менш привабливими для обивателя будуть кумедні історії, інтригуючі факти, унікальні операції, та багато чого іншого. Потрібно сказати, що ця рубрика просто невичерпна, тому дозволяє розглянути деякі дуже цікаві матеріали.

Трохи історії, гумору та медицини

Бібліотека царя Ашшурбаніпала, яка була виявлена археологами на початку минулого століття, складається із глиняних табличок. Серед них – близько тисячі табличок із медичним вмістом. У той самий час вчені виявили кам’яну плиту царя Хаммурапі (1730–1685 роки е.), де було висічено кодекс, зведення законів. Серед них існував один, який передбачає відповідальність лікаря за допущені помилки. З цього випливає, що вже на той час медицина та її моральні аспекти розвивалися досить успішно.

До інших цікавих фактів, які безпосередньо відносяться до медицини, можна віднести:

  • Дуже популярна сьогодні пластична хірургія була освоєна лікарями Індії у 6 столітті до нашої ери. Саме вони відновлювали носи, які на той час відрубували злочинцям.
  • Стародавні лікарі Греції, Єгипту та інших країн світу вважали, що кровопускання з вени є чудовим способом для позбавлення від різних хвороб. Це лікування особливо рекомендували при нетравленні шлунку та вуграх.
  • В арсеналі середньовічного лікаря, окрім ліків та інструментів, обов’язково була лялька. На ній жінки-пацієнтки показували, де саме у них болить, якщо боліло хоч трохи нижче підборіддя. Упаси бог, якби лікар почав щось обмацувати. Тоді хвора могла б померти з сорому, а сам лікар потрапив би до в’язниці.
  • У 1880 році у вільному продажу був кокаїн. Його використовували для лікування застуди, невралгії, безсоння. Героїн було виведено на ринок в 1898 році, і позиціонувався він як ліки від дитячого кашлю.
  • У 1980 році в Атланті, штат Джорджія, у місцевій лікарні було зафіксовано найвищу температуру тіла пацієнта. 52-річний Віллі Джонс поступив до лікарні з діагнозом теплового удару. Температура його тіла була 46.5 градусів.

І на останок. Найпоширенішим у світі захворюванням є зубний карієс. Є країни, у яких 100% населення заражені цією хворобою.

Коментувати

Підписатися на новини Коледжу

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

small_c_popup.png

Консультація по вступу

Заповніть коротку форму для отримання консультації:

Дані зберігаються згідно з ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ